Previous
Next

محصولات آپ استون

کریستال

سنگ کریستال که از نامش مشخص است ماهیتی شبیه به جنس چینی یا کریستال دارد. اولین خاصیتی که به ذهن مخاطب خطور می کند نورگذری آن است که برداشت کاملا درستی است.  دلیل این نورگذر بودن وجود سیلیس دگرگون شده زیاد موجود در سنگ کریستال است.

در سال های اخیر با پیشرفت تکنولوژی در تولید سنگ های ساختمانی و پتانسیل معدنی موجود در منطقه، معادن متعدد سنگ کریستال به بهره برداری رسیده است. وجود این معادن همچنین خواص منحصر به فرد این سنگ باعث استقبال فراوان از این سنگ زیبا شده است.

مرمریت

سنگ ساختمانی مرمریت که در زبان انگلیسی به آن ماربل اطلاق میشود یک سنگ مستحکم با ویژگی های بسیار ویژه است. این سنگ  دارای رنگ های گوناگون از جمله قرمز، صورتی، زرد، سبز، کرم، سفید، مشکی و قهوه ای است. مرمریت ها را می توان به عنوان سنگ کف، نمای دیوار،پله، روکش کابینت و مصارف دیگر در ساختمان استفاده کرد. سنگ های مرمریت معمولا به صورت صیقلی در بازار یافت می شوند، اما بسته به نوع کاربری، پرداخت هایی نظیر هوند، چرمی، تیشه ای و بدون ساب نیز دارند.

گرانیت

گرانیت از واژه گرانوم اتخاذ شده که به معنی خوشه های غلات میباشد. همانطور که از نام آن پیداست، گرانیت یک سنگ با طرح دانه دار است. این دانه ها معمولا به رنگ  سفید، خاکستری و مشکی هستند که بر زمینه مشکی، سفید، خاکستری، قرمز،  پرتغالی و سبز گسترده شده اند.

در بین سنگ های ساختمانی گرانیت مستحکم ترین است. علاوه بر استحکام و دوام بالا، صرفه اقتصادی است که گرانیت را به یکی از محبوبترین ها در صنعت ساختمان تبدیل کرده است.

مرمر

از دیرباز، نام مرمر با  شکوه و جلال همراه بوده است. کافی است نگاهی به سازه ها و مجسمه های معروف جهان بیندازید. از تاج محل بی بدیل تا مجسمه های بی نظیر میکل آنژ. همگی مرمر را در وجود خود لمس کرده اند. 

یکی از دلایل تمایز سنگ مرمر احتمالا رنگ های متنوع و خاص آن است که در کمتر سنگی دیده می شود. سبز، قرمز، زرد، صورتی، کرم، سفید، مشکی و قهوه ای که در هیچ سنگ دیگری شما این تنوع رنگی را نخواهید دید. فقط کافیست انتخاب کنید که کدام رنگ مرمر برای فضای شما مناسب تر است، همین و بس، و پس از آن مرمر در اختیار شماست.!!  

امروزه از سنگ مرمر بیشتر در فضاهای داخلی مثل کف یا دیوار سالن، آشپزخانه  و سرویس  بهداشتی  ساختمان های لوکس  استفاده می شود . 

تراورتن

تراورتن ها از دسته سنگ های رسوبی هستند که معمولاً پایه آهکی دارند. این نوع سنگ تخلخل بسیاری بالایی دارد.  به همین علت نسبت به سنگ های دیگر چگالی کمتری دارد و در نتیجه وزن آن نسبت به دیگر سنگ های ساختمانی  کمتر است. همین خصوصیات باعث شده تا میزان جذب ملات در آن ها بسیار بالاتر بوده پس طبیعی است که بیشتر برای نما استفاده شوند. اگر چه استحکام این سنگ نسبت به سنگ های دیگر پایین تر است اما می توان این ضعف را با قطر برش جبران کرد. تراورتن های قطور را با رنگ های خاص و جذب آب بالا می توان در کف ساختمان چه بیرون و چه داخل استفاده نمود.