گرانیت طوسی

 گرانیت طوسی به سبب رنگ کم نظیری که دارد از جمله زیباترین سنگ های ساختمانی کشور محسوب می گردد. سنگ گرانیت بسیار سخت و محکم است، دوام بسیار بالایی دارد و خشن و جلاپذیر است. خاستگاه این سنگ شهرستان نهبندان در استان خراسان جنوبی است. در معادن شهر نهبندان به غیر از این گرانیت، گرانیت کرم و پرتقالی نیز استخراج می شود.

این سنگ نسبت به سایر سنگ ها به خصوص سنگ های آهکی که بافت متخلخلی دارند از استحکام و مقاومت بالاتری برخوردار است.

مدل سازی خانه با سنگ گرانیت طوسی

برتری ها

استحکام

کیفیت

تنوع

بوک مچ

تایل گرانیت طوسی

سنگ گرانیت طوسی معمولا در ابعاد 30*30، 40*40، 60*60، 80*80 و 30 و 40 طولی و همچنین به صورت اسلب تولید می شود. به دلیل مقاومت و استحکام بالایی که دارد، امکان استفاده از آن در هر قسمتی از ساختمان، چه فضای داخلی و چه فضای بیرونی وجود دارد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده از سنگ گرانیت در نمای ساختمان به خاطر وزن بالایی که دارد و بار مرده ای که تولید می کند کار درستی نمی باشد. بهترین مکان ها برای اجرای این سنگ با توجه به ویژگی های آن، پله های ساختمان، سنگ فرش پیاده رو (به صورت کوبیک)، کف پوش، محوطه سازی خانه و ویلا، سینک روشویی، پیشخوان آشپزخانه و سنگ آسانسور می باشد.

مدل سازی خانه با سنگ گرانیت طوسی

گرانیت طوسی

سنگ گرانیت طوسی یکی از مرغوب ترین و پرکاربردترین گرانیت ها است. مزایای این سنگ عبارت است از: استحکام و مقاومت بالا، دارا بودن سطحی صیقلی و زیبا، مقاومت در برابر مواد شیمایی، تراکم بسیار بالا و نفوذپذیری بسیار کم در برابر آب و رطوبت.

سنگ های گرانیت سورت بندی زیادی ندارند و درجه بندی آنها اغلب در 2 یا 3 سورت و به صورت درجه یک، سوپر و ممتاز می باشد.

معادن گرانیت موجود در کشورمان، جزو بهترین معادن در دنیا هستند. نمونه سنگ استخراج شده از آن ها با نمونه مشابه خارجی آن قابلیت رقابت دارد.

برای مشاوره رایگان و تهیه این محصول با ما تماس بگیرید