معماری و دکوراسیون

۵ سوالی که هنگام خرید سنگ طبیعی باید پرسید

۵ سوالی که هنگام خرید سنگ طبیعی باید پرسید

5 سوالی که باید هنگام خرید سنگ طبیعی پرسید؟

اگر به دنبال خرید ماده ای پایدار برای پروژه یا خانه خود هستید که در دراز مدت در هزینه ، زمان و منابع صرفه جویی شود،سنگ طبیعی باید ماده انتخاب شما باشد . با توجه به تنوع گسترده سنگ از نظر زیبایی ، دوام، بازیافت، نگهداری کم و دردسترس بودن در سایر نقاط ایران ، هیچ پروژه ای وجود ندارد که سنگ نتواند آن را ارتقا دهد.

ویژگی های ذکر شده درسنگ ، سنگ را به انتخابی آسان برای انتظارات ما تبدیل کرده است.

سنگ یک ماده طبیعی است و از قرن ها پیش برای همه چیز از جمله مجسمه ، ظروف، جاده سازی ، سنگفرش، ساختمان ها و ابزار استفاده می شود. طراحان ، معماران و سازندگان با این استحکام و زیبایی آشنایی دارند و در پروژه های خود را از کاربر آن غافل نمی شوند.

در طول قرن ها ملت ما معادن بیشتری از سنگ ها کشف کردند و توانستند سنگ های بیشتری را استخراج ، فرآوری و استفاده کنند. این پیشرفت ها همچنین به بهبود صنعت سنگ در کاهش ضایعات ، افزایش کارایی و افزایش عمر مواد کمک کرده است . شما تصور کنید در ایام قدیم و مصر باستان ماه ها طول می کشید تا بتوانند تکه ای سنگ از کوه جدا کنند و حمل کنند و بر روی هم قرار دهند تا بنایی ساخته شود.

انتخاب سنگ به عوامل مختلفی همچون زیبایی شناختی مشتری یا صاحب خانه ، بودجه ، استفاده مورد نظر و الزامات فنی برای کاربرد خاص بستگی دارد.

موارد بسیار زیادی به سنگ شبیه سازی شدند اما هیچکدام کیفیت سنگ طبیعی را ندارد. با تعیین اهداف پروژه و تعیین اینکه چگونه می توان آن ها را با سنگ برآورده کرد، شروع می شود ، سپس انتخاب ، ساخت ،تکمیل ، روش های نصب و نگهداری هماهنگ می کند که به شما در رسیدن به این اهداف کمک می کند.

سوالات زیر می توانند شروع خوبی برای انتخاب سنگ باشند:

1) چه نوع سنگی است و چه ویژگی هایی دارد؟

این سوال به ترکیب معدنی سنگ اشاره دارد. پایدارترین سنگ ، سنگی است که به درستی برای مکان مناسبی انتخاب شود و ماندگاری طولانی داشته باشد. به تامین کنندگان سنگ و کارخانه های ساخت (آپ استون آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشد) و نمایشگاه سنگ مراجعه کنید و در مورد اهداف پروژه خود صحبت کنید تا دید بهتری پیدا کنید. در طول این فرآیند اهمیت پایداری را مورد بحث قرار دهید و در مورد سنگ هایی که در دسترس هستند و معیارهای شما برآورد می کنند بیشتر بیاموزید آیا قصد دارید از سنگ در نمای بیرونی یا داخلی استفاده کنید؟ کاربرد سنگ چیست؟ می خواهید سنگ چقدر دوام بیاورد؟ آیا در مقدار و بازه زمانی مورد نیاز برای پروژه موجود است؟

2) آیا سنگ به راحتی خراشیده می شود یا لکه می گیرد؟

این سوال به سختی و سرعت جذب سنگ اشاره دارد. این ویژگی ها برای دانستن اینکه آیا این سنگ برای ویژگی پرکاربرد شما همچون کف پوش، کانتر، سرویس های بهداشتی، آزماایشگاه ها و نرده ها دارید مهم است.

اگر سنگی را پیدا کردید که واقعا نظر شما را جلب کرد اما برخی از معیارهای شما را برآورد نمی کند بپرسید که آیا می توان سنگ را متراکم کرد؟ یا می توان آن را به وسیله رزین یا پوشش نانو و … فرآوری کرد؟ تا به نتیجه دلخواه برسید.

3)گزینه های ساخت و تکمیل چیست و چگونه به پایداری کمک می کند؟

روش ساخت و پرداختی که انتخاب می کنید بر ظاهر نهایی متریال و نحوه عملکرد آن تاثیر می گذارد. طیف گسترده ای از پرداخت کاری وجود دارد که هر کدام فرآیند و نتیجه متفاوتی دارد.

تحقیق کنید چه روش پرداختی به سنگی که انتخاب کردید کمک می کند مقاوم تر باشد، هوازدگی را کاهش دهد، مقاومت در برابر سایش، لکه شدن و خراشیدگی را افزایش می دهد.

شما می توانید ظاهر سنگ خود را با پرداخت کاری نیز تغییر دهید.

4) بهینه ترین و پایدارترین روش نصب یا گیرش برای سنگ انتخاب شده چیست؟

وابسته به زیرسازی، دوغاب ها، درزگیرها و اندازه اسلب و تایل روش های مورد استفاده برای نصب و ست کردن سنگ متفاوت است. روش نصب باید توانایی سنگ را در مقاومت در برابر آب و هوا و رفت و آمدها افزایش دهد.

روش نصب و مواد مورد استفاده باید با یکدیگر هماهنگ باشد. در طراحی پایدار مواد با دوام و کم تعمیر مطلوب هستند. بنابراین توجه نحوه نصب به این امر کمک کند.

 

5) چگونه می توانید سنگ را به بهترین شکل ظاهر و عملکرد خود حفظ کنید؟

آخرین و مهم ترین هدف شما باید طول عمر و حفظ سلامت سنگ باشد. سنگ ها معمولا یک ماده کم تعمیر و نگهداری است، اما اگر دوغاب ها، چسب ها و درزگیرهایی که برای نصب آن استفاده می شوند به همان طول عمر سنگ طراحی نشده باشند کل طرح ممکن است شکست بخورد.

علاوه بر این اگر از مواد شیمیایی خشن برای تمیز کردن و نگه داری سنگ استفاده شود، سنگ شکننده شده و ترک می خورد و طول عمر آن کاهش می یابد.

از روش های تمیز کردن سنگ اطلاع پیدا کنید تا به طول عمر آن کمک کنید.

زیبایی و درخشان بودن سنگ برای مدتی طولانی حفظ می شود اما سنگ ها نیز به روش منحصر به فرد خود پیر می شوند و از زیبایی اولیه آن کاسته می شود اما پایداری ظاهری آن ها نسبت به سایر مواد بیشتر است.

بهترین پروژه، پروژه ای است که علاوه بر دوام عمر زیبایی خود را نیز در سالیان طولانی حفظ کند;همچون معابد مصر.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.