اطلاعات تخصصی سنگ

دسته بندی انواع سنگ گرانیت بر اساس رنگ بندی

دسته بندی انواع سنگ گرانیت بر اساس رنگ بندی

فهرست مطالب

دسته بندی انواع سنگ گرانیت بر اساس رنگ بندی

سنگ گرانیت دارای مقاومت بالایی بوده و انتخاب رنگ و مدل آن بسته به سلیقه و طرح ساختمان شما دارد. اگر در عین زیبایی و خاص بودن یک سنگ به دنبال مقاومت بالای آن هم هستید، ما  گرانیت را به شما توصیه می کنیم.

 این سنگ دارای آبی فیروزه ای با رگه های طلایی و قهوه ای است. گرانیت فیروزه ای از زیباترین و منحصر به فرد ترین سنگ های ساختمانی جهان به حساب می آید که به دلیل داشتن رنگ آبی فیروزه ای زیبا، آرامش خاصی را به شما منتقل می کند.معدن این سنگ در مشهد (در اطراف شهر مرزی شوسف) می باشد. جنس این سنگ مابین سنگ مرمریت و گرانیت می باشد ولی به دلیل نزدیک تر بودن جنس آن به گرانیت، گرانیت فیروزه نامیده می شود.

سنگی به رنگ سبز تیره مایل به مشکی با دانه های قرمز رنگ شبیه به دانه های انار می باشد.  گرانیت دانه اناری دارای تخلخل بسیار پایین و مقاومت فشاری بسیار بالا می باشد.

معدن این سنگ در استان خراسان جنوبی، حوالی شهرستان بیرجند قرار دارد، از این رو به آن  گرانیت دانه اناری بیرجند هم می گویند.

 گرانیت طوسی به رنگ خاکستری تیره و روشن است، که در ترکیب رنگ آن: رنگ سفید، مشکی و خاکستری دیده می شود. سطح این سنگ براق و صیقلی بوده و شباهت زیادی به گرانیت سفید دارد.

میزان جذب آب پایین آن و مقاومت بالای آن این امکان را به شما می دهد تا بتوانید در تمام فضاهای داخلی و خارجی استفاده کنید.

همانطور که از اسم آن مشخص است این سنگ به رنگ مشکی می باشد. این سنگ انواع مختلفی دارد که از لحاظ ظاهری کمی با هم متفاوت هستند. این تفاوت مربوط به معادن مختلف آن ها می باشد مثل: گرانیت مشکی نطنز که از معدن نطنز یکی از شهر های استان اصفهان استخراج می شود و ظاهر آن رنگ مشکی با دانه های سفید دارد. گرانیت مشکی تویسرکان که از معدن بروجرد استخراج می شود و ظاهر آن به رنگ مشکی با خط های سفید بسیار کم می باشد.

سنگ گرانیت سفید

سنگی زیبا به رنگ سفید با دانه های مشکی و خاکستری می باشد. سطح آن صیقلی بوده و دارا ی مقاومت بالا و جذب آب کم است. می توان ازاین سنگ برای کف ، سرویس بهداشتی، پله و تمام قسمت های داخلی و خارجی ساختمان استفاده کرد.

 گرانیت سبز جنگلی با نام های گرانیت سبز درباری و گرانیت آبرنگی هم شناخته می شود. این سنگ همان گونه که از نامش مشخص است به رنگ سبز، همانند جنگل زیبا و با شکوه است.

روش فرآوری آن به روش های ساب صیقلی و ساب چرمی دسته بندی می شود.  هر کدام از این دو روش زیبایی خیره کننده ای به سنگ می بخشند.

برای مشاوره رایگان و تهیه تایل و اسلب انواع سنگ های گرانیت با ما تماس بگیرید.

گرانیت گل پنبه ای از لحاظ ظاهری بسیار شبیه به گرانیت سفید است و ممکن است این دو سنگ را  با هم اشتباه بگیرید. تنها تفاوت این دو سنگ در تعداد و اندازه دانه های روی آن است، که در گرانیت گل پنبه ای دانه ها اندکی بیشتر، درشت تر و مانند گل پنبه می باشد.

گرانیت پرتقالی دارای تم رنگی گلبهی با گل های مشکی در سطح سنگ پراکنده شده است. گرانیت پرتقالی دارای مقاومت فشاری بالا و تخلخل پایین است. به همین دلیل می توان در مکان های پر رفت و آمد و مکان هایی که با رطوبت در تماس است با خیال راحت استفاده شود.

 گرانیت خرمدره خود به تنهایی از لحاظ رنگ بندی به سه دسته تقسیم می شود. که شامل: خرمدره شکلاتی، خرمدره طلایی و صدفی می باشد. این سنگ خلل و فرجی درون خود دارد که با رزین پر می شود. فرآوری آن به صورت سابیده، فلیم شده، کوبیک و جدول سنگی می باشد.

این سنگ در برابر سرما، گرما، ضربه و فشار بسیار مقاوم بوده و یکی از مناسب ترین گزینه ها برای استفاده در سنگفرش، نمای داخلی و خارجی ساختمان می باشد.

 گروه بازرگانی آپ استون می تواند بهترین نوع  گرانیت را در دو حالت فراوری شده اسلب و تایل با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

Leave a Reply

Your email address will not be published.