اطلاعات تخصصی سنگ

کاربردهای سنگ لاشتر

کاربردهای سنگ لاشتر

فهرست مطالب

پارامترهای فیزیکی

تخلخل : % 0.44 

جذب آب: % 0.42 

وزن مخصوص: 2.7 کیلوگرم

مقاومت فشاری: 1266 کیلوگرم

مقاومت سایشی: 2.8 

همانطور که مشاهده می کنید مرمریت لاشتر دارای تخلخل کم، مقاوت فشاری و سایشی قابل قبول و جذب آب نسبتا پایین است. این ویژگی ها سبب می شود که بتوان از آن هم در نمای خارجی و هم داخلی استفاده کرد.

سنگ لاشتر در نمای خارجی

 سنگ لاشتر را در می توان هم برای دیوار و هم برای کف استفاده کرد. این دو کاربرد می تواند دارای اشکال و برش های مختلفی از این سنگ را داشته باشد. از جمله : تایل، کوبیک، مالون، گیوتین و فرنچ پترن.

نکته حائز اهمیت در مورد این سنگ این است که کمتر سنگی وجود دارد که تا این حد همه کاره باشد. بویژه که این برش ها می تواند پرداخت های گوناگونی نیز داشته باشد از جمله : تیشه ای، هوند، چرمی،فلیم، بوش همر، سندبلاست و گیوتین. (برای کسب اطلاعات کامل نسبت به پرداخت های سنگ به این مقاله رجوع کنید)

“سنگ لاشتر از محدود مرمریت هایی است که انجام پرداخت فیلم روی آن امکان پذیر است.”

ضمنا می توان در ساخت سازه های سنگی نیز از این مرمریت کم نظیر استفاده کرد. سازه هایی مثل روشویی، وان و صراحی. در مقاله ی (…) به این سازه ها اشاره شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر از سازه های سنگی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می دهیم.

معمولا با توجه به بخش های مختلف ساختمان از فراوری های متفاوتی استفاده می کنند. مثلا در نمای خارجی ساختمان از تایل های لاشتر برای دیوارها استفاده می شود. یا از فراوری کوبیک لاشتر برای کف سازی اماکن عمومی استفاده می کنند. همچنین فراوری مالون آن بسیار مناسب کف سازی باغ و ویلا می باشد. استفاده از آنها در کنار درختان و گلها یک فضای بسیار خاص و جذاب را بوجود می آورد.

البته از تایل و یا فرنچ پترن و همچنین گیوتین های لاشتر می توان هم در داخل و هم در بیرون ساختمان استفاده کرد.

برای مشاوره رایگان و تهیه تایل و اسلب لاشتر با ما تماس بگیرید.

کاربرد سنگ لاشتر در نمای داخلی بسیار گسترده می تواند باشد. در فضای داخلی هم از این مرمریت جذاب می توان استفاده کرد. بویژه اسلب های زیبای آن در دیوار یا کف سالن نمایی خارق العاده ایجاد می کند. علاوه بر اسلب، از تایل، گیوتین و فرنچ پترن لاشتر نیز می توان در بخش های مختلف ساختمان استفاده کرد. یک اسلب چرمی لاشتر را تصور کنید که به عنوان کانتر آشپزخانه استفاده شده باشد. یا طرح فرنچ پترن آن را که پرداخت مات  شده باشد می تواند یک دکوراسیون کلاسیک فوق العاده ایجاد کند. یا تایل های صیقلی آن که در یک سرویس بهداشتی لوکس نصب شده باشد. قطعا چشم را به خود خیره می کند. لاشتر از معدود مرمریت هایی است که می توان بدون نگرانی در فضاهای مرطوب و آبریز استفاده کرد، چرا که درصد جذب آب بسیار پایینی دارد.

با توجه به توضیحات احتمالا حالا متوجه کاربردهای گوناگون این سنگ شده اید.

“مرمریت لاشتر به معنی واقعی کلمه یک سنگ همه کاره است.”

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.