اطلاعات تخصصی سنگ

سنگ مرمریت لاشتر

سنگ مرمریت لاشتر

سنگ مرمریت لاشتر نماد پیچیدگی طبیعت برای یک معماری مینیمال

فهرست مطالب

سنگ مرمریت لاشتر یا به قول ایتالیایی ها Pietra Gray marble یکی از پر کاربردترین و البته برند ترین سنگ ایتالیا بوده و هست. البته با کاهش استخراج معادن این سنگ خاص صنعت سنگ ایران بار تولید خام این سنگ را به دوش کشید تا زمانی که استفاده از دستگاه های فرآوری ایتالیایی در بازار ایران نیز مرسوم شد.

پس از آن در بازار ایران رقابت تولیدی بر سر این سنگ شروع شد که از همان دوران کارخانجات آپ استون نیز دست به کار شدند تا از این بازار سهمی کسب کنند. در حال حاضر با توان تولید بالای این محصول آپ استون در صدر این رقابت قرار دارد و انواع کم خط و پر خط و همچنین تیره و روشن آن را در کارخانجات تولید می نماید.

اسلب سنگ لاشتر یکی از پرکاربرد ترین انواع استفاده این سنگ می باشد. علت این است که ابعاد بزرگ این سنگ می تواند با توجه به نیاز مشتری مورد برش و اندازه قرار گیرد. حال آن که تولید این سنگ با دستگاه های تولیدی اره جان تازه ای گرفته آپ استون تلاش دارد تا با تلورانس پایین و دقت برش بالا این محصول را در اختیار شما قرار دهد.

برای مشاوره رایگان و تهیه تایل و اسلب لاشتر با ما تماس بگیرید.

مرسوم ترین نوع برش این سنگ و همچنین دیگر سنگ های مشابه برش تایل در کارخانجات قله بری هست که برای مصارف کف بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع تولید که یکی از خطوط تولید ما را نیز تشکیل می دهد، تولیدی کم هزینه تر محسوب می شود که در نتیجه آن محصولی با قیمت پایین تری تولید می گردد که برای انبوه سازی گزینه ای بسیار مناسب محسوب می گردد.

کاربرد سنگ لاشتر

اگر بخواهیم یکی از پر کاربرد ترین سنگ های بازار ایران را برای شما مثال بزنیم بی شک لاشتر در صدر این مثال ها قرار می گیرد. این سنگ در محیط های بیرونی و داخلی  کاربرد دارد. همان طور که در قبل گفته شد می توان آن را به صورت اسلب و تایل مورد استفاده قرار داد.

مورد دیگر استفاده این سنگ را می توان به عنوان پله معرفی کرد که به دو حالت پله های قطور بیرونی و سنگ روکش پله مورداستفاده قرار می گیرد. معمولا انواع قطور آن را با فرآوری های زبر نظیر تیشه ای، بوش همرد یا فلیم کاربرد دارد.

 این سنگ را بسیاری از طراحان در آشپزخانه به عنوان سنگ کابینت یا کانتر مورد استفاده قرار می دهند.  با توجه به طراحی می توان انواع آنتیک و بادبر این سنگ را نیز در بین کابینت ها قرار داد. از این سنگ حتی می توان به عنوان سنگ سینک نیز استفاده کرد و سینک های خیره کننده ای را در آشپزخانه با آن سفارشی سازی کرد تا امضای طبیعت را در دل یک خانه جای دهیم.

در استفاده های مختلف سنگ لاشتر در ساختمان می توان بسیار مثال زد که  در مقاله کاربردهای سنگ لاشتر به آن پرداخته ایم.

سنگ لاشتر یکی از کم نظیر ترین سنگ ها در تنوع استفاده می باشد”

طراحی با سنگ مرمریت لاشتر

بسیاری از معماران مطرح داخلی و خارجی بر این باور هستند که این سنگ در بیشتر طراحی های مدرن و فضاها به دلیل رنگ خنثی، کیفیت بالا و دوام عالی قابل استفاده است. این سنگ با مقاومت فشاری بالا و جذب پایین آب خود توانسته  حتی در حمام و توالت های لوکس توسط طراحان بزرگ دنیا مورد توجه قرار گیرد. البته باید توجه داشت ایجاد تضاد تیره و روشن با این سنگ بسیار مرسوم است .  برای سنگ تکمیل کننده آن در فضا می توان از سنگ های چینی سفید نظیر الیگودرز، نیزیر، قروه و ازنا استفاده کرد.  مرسوم ترین سنگ مورد استفاده با پیترا گری را در جهان می توان سنگ کررا سفید نام برد که از زیبایی و قدمت مثال زدنی است.

پیترا گری در بازار بین المللی

بی شک وب سایت هر کدام از بزرگان سنگ نظیر آنتولینی و لوانتینا را بررسی کنیم می توانیم انواع مختلفی از سنگ پیترا گری یا همان مرمریت لاشتر پیدا کنیم. هم چنین  در بسیاری از نمایشگاه ها  این سنگ زینت بخش غرفه های نمایشگاهی بزرگان سنگ بوده و هست.

آنتولینی : تمام فعالان حوزه سنگ بی شک یک بار با غرفه های آنتولینی در نمایشگاه های سنگ برخورد کرده اند که همواره سنگ پیترا گری در آن بسیار پر کاربرد دیده می شود.

لوانتینا : یکی از بزرگترین هولدینگ های سنگ در دنیا می باشد که از راهبردی ترین محصولات آن سنگ پیترا گری است که در انبار های مختلف در سراسر دنیا این سنگ را موجود دارد.

کلام آخر

همان طور که در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم سنگ لاشتر یکی از سنگ های معروف و پرکاربرد در جهان است که آپ استون تلاش دارد تا طیف وسیعی از انواع این سنگ را در فرآوری، سایز و بازه های رنگی متنوع به مشتریان و همکاران خود ارائه کند. هم چنین  معماران عزیز می توانند برای تکسچر این سنگ به واحد فناوری اطلاعات آپ استون به نشانی ایمیل it@upstonetrading.com ایمیل بدهند تا برای طرح های آن ها تکسچر در اختیارشان قرار گیرد و مطمئن شوند سنگ مورد استفاده آن ها قابل تامین خواهد بود.

برای مشاوره رایگان و تهیه تایل و اسلب لاشتر با ما تماس بگیرید.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.