معماری و دکوراسیون

کاتتر تاپ سنگی یا مصنوعی

کانترتاپ سنگی بهتر است یا مصنوعی

کانترتاپ سنگی انتخاب درستی است؟ یک سوال مهم، چرا سنگ طبیعی ، وقتی می توانید یک محصول مشابه مانند کوارتز نصب کنید؟” بنا به دلایلی ، سنگ طبیعی نمای  اولیه خود را از دست می دهد و برای بسیاری از صاحب خانه ها سرمایه گذاری ترسناکی به نظر می رسد. سنگ لکه می زند، می تواند خراشیده شود، با گذشت زمان تغییر می کند و به طور طبیعی با افزایش سن حالت کهنگی به خود می گیرد.  همه این موارد ترسناک به نظر می رسند ، اما آنها حقیقتاً بخش بزرگی از این دلیل هستند که خیلی از افراد عاشق استفاده از سنگ طبیعی در خانه هایشان هستند. در این مطلب سعی داریم مزایا و معایب سنگ های طبیعی را مرور کنیم و ببینیم آیا آن ها می توانند انتخاب مناسبی برایمان باشند یا خیر؟

سنگ طبیعی بهترین انتخاب برای همه نیست ، اما همیشه بهتر است قبل از سرمایه گذاری بدانیم چه انتظاری داریم.

بیایید با مقایسه سریع سنگ طبیعی و محصولات ساخته شده توسط بشر ، یا محصولات تولید شده ، مانند کوارتز شروع کنیم! در ابتدا ، بیایید در مورد سنگ طبیعی صحبت کنیم.

مزایای سنگ طبیعی و کانترتاپ سنگی

زیبایی شناسی

سنگ طبیعی منحصر به فرد ، زیبا ، اصیل است و به طور معمول جلوه باشکوه تری را ارائه می دهد.

لمس

لمس کردن سنگ طبیعی حس بسیار خوبی دارد که در متریال های مصنوعی نیست.

طبیعی بودن

سنگ طبیعی یک ماده ارگانیک و طبیعی است که مستقیماً از طبیعت و به طور خاص از معدن استخراج می شود.

تاریخی

سنگ طبیعی برای همیشه وجود داشته و امروزه نیز به همان زیبایی است. قطعا شما نیز با دیدن آثار تاریخی به تحسین سازنده ی آن لب به سخن گشوده اید. مساجد زیبا، کلیساهای با شکوه، قصرهای پادشاهان و بسیاری مجسمه های تاریخی. همه این آثار ماندگاری خود را مدیون سنگ های طبیعی هستند.

نگهداری

تعمیر  و نگهداری سنگ طبیعی نسبتاً آسان است ، زیرا نرم و جاذب است. می توانید با استفاده از یک سری مواد لکه ها را از بین ببرید، خراش ها را ساب بزنید و  صیقل دهید یا روغن بزنید و جلا ببخشید. حتی در صورت خرد شدن می توانید مواد یا مشخصات لبه را تغییر شکل دهید و دوباره نصب کنید.

معایب سنگ های طبیعی

نگهداری

سنگ طبیعی نیاز به نگهداری منظم دارد. باید یک یا دو بار در سال آب بندی یا تقویت شود و به درستی تمیز شود.

فرایند پیری

در حالی که ما معتقدم روند پیری سنگ طبیعی با گذشت زمان آن را بهتر می کند، اما باید پذیرفت اغلب مردم را آزار می دهد. سنگ طبیعی در طول عمر خود تغییر خواهد کرد. این فقط یک واقعیت است. قسمت هایی از میزهای سنگی شما که بیشتر از آنها استفاده می کنید در نهایت بیشتر دچار تغییر می شوند.

دوام

در حالی که سنگهای طبیعی بسیار بادوام هستند و به معنای واقعی کلمه از پس آزمون زمان برآمده اند، اما به اندازه سنگهای ساخته شده توسط بشر دوام ندارد. چون مستعد لکه دار شدن، خراش برداشتن و تغییر رنگ هستند.

مزایای سنگ های مصنوعی (کوارتز) و کانترتاپ های سنگ مصنوعی

دوام

کوارتز بسیار بادوام است به سختی دچار لکه و خراش می شود و کاملاً در برابر حرارت مقاوم است.

تعمیر و نگهداری

کوارتز نیاز به تعمیر و نگهداری ندارد. نیازی به نگرانی در مورد آب بندی یا پاک کننده های مخصوص هم نیست.

معایب کوارتز

زیبایی شناسی

اگرچه تکنولوژی راه زیادی را طی کرده است، اما به دلیل قوام آن ، معمولاً می توانید سنگ ساخته شده توسط انسان را تشخیص دهید. نقص در سنگ طبیعی بر زیبایی آن می افزاید، اما محصولات ساخته شده توسط انسان معمولاً بی نقص تر به نظر می رسند و تنوع کمتری دارند.

لمس

کوارتز در مقایسه با سنگ طبیعی احساس خوبی ندارد. این یک احساس معمولی و ساختگی است.

طبیعی بودن

کوارتز یک محصول ساخته شده توسط انسان است که از مواد مختلفی تشکیل شده است که کاملاً طبیعی یا ارگانیک نیستند.

سلامتی

در حالی که آنها معمولاً تهدیدی مستقیم برای سلامتی شما نیستند، کارگرانی که در کارخانجات تولید این محصولات کار می کنند، دارای عوارض جدی سلامتی هستند.

بازاریابی

کوارتز یک محصول نسبتاً جدید ساخته شده توسط انسان است که با سنگ های طبیعی رقابت می کند . به عنوان “خراب نشدنی” به بازار عرضه شده است. اما اینطور نیست. در حالی که بسیار بادوام است ، اما بازهم میتواند دچار لک شود و خش بردارد.

تعمیر و نگهداری

 در نهایت اگر کوارتز خراشیده یا خرد شود ، تعمیر آن دشوارتر می شود.

همانطور که مشاهده نمودید، هر دو نوع سنگ های طبیعی و مصنوعی دارای مزایا و معایبی هستند و در نهایت تصمیم با شماست که انتخاب کنید سنگی طبیعی زیبا  و با شکوه  را با مات شدن و افزایش سن می پسندید یا یک سنگ مصنوعی شیک و بی احساس را … !!!

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.