مقایسه سنگ ها

سنگ های سیاه ایرانی

سنگ های سیاه ایرانی

سنگ های سیاه ایرانی

رنگ سیاه نماد قدرت، زیبایی و لوکس بودن است. استفاده از این رنگ در هر فضا باعث زیبایی خاص و ظرافت آن مکان می شود.برای مکان های رسمی می توان از سنگ های سیاه استفاده کرد. این سنگ هم مانند سنگ های سفید خنثی است و با هر رنگ دیگری می توان ترکیب کرد  و زیبایی دو چندان را به فضا بخشید. اگر فضای شما کوچک است، بهتر است برای کفپوش ها و دیوار ها از رنگ مشکی استفاده نکنید زیرا باعث کوچکتر شدن فضای شما می شود.

در این مقاله سعی داریم برخی از سنگ های سیاه شناخته شده در بازار ایران و خصوصیات آنها را به شما معرفی کنیم. به این ترتیب هر زمان که نیاز به خرید سنگ داشته باشید می توانید سنگ موردنظرتان را با توجه به کاربری مورد نیاز خود انتخاب کنید.

مرمریت لاشتر یکی از پرکاربردترین سنگ های مرمریت است. این سنگ با زمینه مشکی و رگه های سفیدی که دارد زیبایی چشم نوازی را ایجاد می کند. لاشتر علاوه بر زیبایی، دوام فوق العاده ای نیز دارد . این موضوع سبب کاربرد گسترده آن در فضاهای بیرونی شده است. این سنگ در دو حالت تایل و اسلب فراوری می شود. هر کدام از آنها در فضایی خاص مورد استفاده قرار می گیرد. به همه ویژگی های مثبت این سنگ می توانید قیمت مناسب آن را هم اضافه کنید تا بیشتر از پیش به استفاده این سنگ در فضاهای خود بیاندیشید.

به راستی می توان گفت مرمریت گلدن بلک یکی از لوکس ترین سنگ ها است. این سنگ دارای زمینه مشکی و رگه های سفید و طلایی است.آنچنان زیبا به نظر می رسد که صفتی جز لاکچری بودن و لوکس بودن برازنده ی آن نیست. این سنگ به دلیل صیقل پذیری بالا، درصد جذب پایین آب و جلای مناسب، بیشتر در دکوراسیون های داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. این سنگ به صورت تایل، اسلب و طولی فراوری می شود، که هر کدام کاربرد خاص خود را دارا هستند.

مرمریت مشکی  با زمینه یکدست مشکی و رگه های ظریف و نا منظم سفید، زیبایی و ظرافت را به پیش چشم هر بیننده ای می آورد. ترکیب این سنگ با سنگ های سفید به دلیل رگه های ظریف آن زیبایی را دو چندان می کند. هم چنین به دلیل مقاومت سایشی بالا و قیمت مناسبی که دارد می توان از آن برای سنگ پله ها و کف پوش ها استفاده کرد. اما به دلیل تخلخل کمی که دارد بهتر است در نما استفاده نشود. این سنگ به صورت تایل، اسلب، طولی و پلاک در ابعاد مختلف عرضه می شود. بسته به فضای مورد نظرتان می توانید آن را تهیه کنید.

ترکیب رنگ های مرمریت گلدن گلکسی ، مشکی، قهوه ای، طلایی و سفید را در هیچ بوم رنگ طبیعی به جز این سنگ نمی توانید بیابید. این سنگ با درخشش خاصی که دارد زیبایی چند برابری را به فضای شما می بخشد و فضای شما را بسیار لوکس می کند. این سنگ بسیار محدود و کمیاب است و فقط در صورتی به آن فکر کنید که فاکتور زیبایی و لوکس بودن برای شما اهمیت بسزایی دارد.

رنگ های سفید، طوسی، مشکی، طلایی و سبز به زیبایی در این سنگ کریستال تیره الیگودرز ترکیب شده اند. ایجاد نقوشی متفاوت که گاهی امواج دریا را برای بیننده تداعی می کند. این سنگ به صورت تایل و اسلب فراوری می شود. با استفاده از این کریستال در کف پوش می توانید زیبایی گسترده ای را به چشم ببینید.

سیاهی زمینه این سنگ فضایی رو به بی نهایت را به چشم بیننده می گشاید. گرانیت مشکی نطنز بسیار در مقابل باد و باران مقاوم است و صیقل پذیری بالای آن لوکس بودن آن را حفظ می کند. این سنگ اغلب در کف ساختمان و سطح کابینت استفاده می شود. گرانیت مشکی نطنز بیشتر به صورت تایل فراوری می شود تا بر روی سطح کانتر، پله، کف و مقبره استفاده شود.

دریایی از سیاهی و عظمت را می توان درون سنگ گرانیت مشکی بروجرد دید. از ویژگی های بارز این سنگ می توان به مقاومت بالای آن به ویژه در برابر مواد شیمایی اشاره کرد. همین ویژگی باعث کاربرد گسترده آن در آشپزخانه ها و آزمایشگاه ها شده است. این سنگ به صورت تایل و اسلب فراوری می شود و در مکان مورد نظر به کار برده می شود.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.